Træningstider Voksne

Mandag

Dojo 1

TidHoldInstruktørAssistenter
17.00 - 18.00Junior sortbælterSensei Henrik LarsenSensei Liselotte
18.00 - 19.003. dan og opSensei Henrik LarsenSensei Jan
19.00 - 20.002. dan og opSensei Henrik LarsenSensei Liselotte
20.00 - 21.001. dan og opSensei Henrik LarsenSensei Eva Rotation

Dojo 2

TidHoldInstruktørAssistenter
19.00 - 20.00GradueringstræningSensei Jan MeyerSempai Palle

Tirsdag

Dojo 1

TidHoldInstruktørAssistenter
17.00 - 18.00UngdomsKataSensei Liselotte Petersen
18.00 - 19.00Nye voksne: 10 - 8. kyuSensei Henrik LarsenSensei Marlene
19.00 - 20.007. kyu - 4. kyuSensei Henrik LarsenSensei Marlene
20.00 - 21.003. kyu - 1. kyuSensei Henrik LarsenSempai Mikael

Dojo 2

TidHoldInstruktørAssistenter
17.00 - 18.00Dream Team KataSensei Henrik Larsen
18.00 - 19.30Kumite øvede og let øvedeSensei Jan Hedengran, Jesper Petersen
19.30 - 20.30Hensynstagende karateSensei Flemming JensenSensei Pia

Onsdag

Dojo 1

TidHoldInstruktørAssistenter
17.00 - 18.00Junior sortbælterSensei Henrik LarsenSensei Liselotte
18.00 - 19.003. dan og opSensei Henrik LarsenSensei Jan
19.00 - 20.002. dan og opSensei Henrik LarsenSensei Liselotte
20.00 - 21.001. dan og opSensei Henrik LarsenSempai Eva Rotation

Dojo 2

TidHoldInstruktørAssistenter
17.00 - 18.00Sneleoparder
6 - 3. kyu
12 - 15 år
Sensei Jørgen LindSempai Tine

Torsdag

Dojo 1

TidHoldInstruktørAssistenter
17.00 - 18.00Junior Brun/Sort bælterSensei Henrik LarsenSensei Liselotte
18.00 - 19.00Nye voksne
10 - 8. kyu
Sensei Henrik LarsenSempai Rolf
19.00 - 20.007. kyu - 4. kyuSensei Henrik LarsenSempai Steen Kenneth
20.00 - 21.003. kyu - 1. kyuSensei Henrik LarsenSempai Steen Kenneth

Dojo 2

TidHoldInstruktørAssistenter
17.00 - 18.00Cobra
9. - 2. kyu
10 - 14 år
Sensei Kenneth Rasmussen
18.00 - 19.00Kumite
Børn/unge
Sensei Kenneth RasmussenSempai Amar
19.00 - 20.00GradueringstræningSensei Liselotte Petersen

Fredag

Dojo 1

TidHoldInstruktørAssistenter
17.00 - 18.00Skorpioner
2 - 1. kyu
11 - 16 år
Sensei Liselotte PetersenSempai
Heidi
Tine
18.00 - 19.30Senior træningSensei Jan MeyerSempai Palle

Dojo 2

TidHoldInstruktørAssistenter
18.00 - 19.30Fællestræning - Alle graderSensei Flemming Jensen

Lørdag

Dojo 1

TidHoldInstruktørAssistenter
12.00 - 13.00Kumite
Voksne og børn
Sensei Martin RasmussenSempai Kenneth
MENU
Karate